LR pixel

Technologické kontejnery a domky

Jsou určeny především pro instalaci telekomunikačních, monitorovacích, navigačních, sdělovacích, zabezpečovacích a jiných technologických zařízení, která chrání před nepříznivými povětrnostními vlivy, poškozením nebo zcizením, případně před manipulací nepovolanými osobami. Materiály použité při jejich výrobě zaručují vysokou životnost při minimálních nárocích na údržbu.

Technologické domky OPD určené pro umístění zabezpečovacích zařízení železničních přejezdů Českých drah

Standardně jsou tyto objekty tvořeny žárově zinkovanou konstrukcí, stěnami ze sendvičových panelů a sklolaminátovou střechou. Použité materiály zaručují těmto objektům velmi vysokou životnost při zcela minimálních nárocích na údržbu. Objekty jsou na přání zhotoveny s protipožární odolností; samozřejmostí je i vysoká a ověřená odolnost vůči vandalismu. Mezi další nesporné výhody patří dále např. nízká hmotnost a s tím spojená snadná manipulace, možnost usazení na zpevněný povrch (nejsou nutné betonové základy), možnost plného vybavení domku technologiemi předem (bez nutnosti následného vybavování na místě), vysoká variabilita provedení, možnost spojování domků do větších celků, možnost dodatečných úprav atd.

Technologické kontejnery pro mobilní operátory

Technologické kontejnery byly navrženy pro potřeby mobilních operátorů, resp. pro umístění technologií základnových převodních stanic (BTS) a jejich příslušenství. Kontejnery jsou tvořeny žárově zinkovanou ocelovou konstrukcí a opláštěny profilovaným pozinkovaným a lakovaným plechem. Tepelnou izolaci zajišťuje minerální vata. Střecha je zpravidla ze sklolaminátu. Technologické kontejnery se vyrábí několika rozměrových řadách a v mnoha modifikacích dle individuálních přání zákazníků.

Ocelové kontejnery/nádrže na chemikálie

Celosvařované ocelové kontejnery/nádrže pro skladování tekutin a chemikálií jako návěs kamionu. Kapacita 70 m3, možnost dovybavit vytápěním.

Kontejnery pro řízení letového provozu

Standardně technologické kontejnery určené pro zástavbu stabilního elektronického zařízení, sloužící k řízení letového provozu a umístění technologických zařízení navigačních systémů letišť. Kontejnery zabezpečují technologická zařízení před povětrnostními vlivy, poškozením, zcizením, případně před manipulací nepovolanými osobami. Venkovní plášť kontejneru včetně všech prostupů je proveden s předem definovaným elektromagnetickým útlumem (EMC).

Technologické domky LB - různé projekty

Technologické domky LB jsou tvořeny samonosnými sklolaminátovými skořepinami. Jsou vyráběny v provedení s tepelnou izolací nebo bez ní, lze je vybavit elektroinstalací, ventilací, topením apod. Sklolaminátová stavba zaručuje těmto objektům velmi vysokou životnost při minimálních nárocích na údržbu. Vnější rozměry jsou 1560x1610x2400 (š x d x v). Objekt se usazuje na základové betonové bloky, které jsou součástí dodávky. Na přání zákazníka lze provést modifikace standardního provedení spočívající např. v prostupech podlahou a stěnami, barevném provedení, instalaci klimatizační jednotky atd.

Balicí linky na pitnou vodu - kontejnery ISO 1C

Kontejner ISO 1C určený pro instalaci technologie, sloužící k plnění plastikových lahví pitnou vodou. Kontejner je lakován speciální barvou pro armádní účely. Vnitřní strana kontejneru je obložena nerezovými sendvičovými panely z důvodu hygienického provedení.

Kontejnery pro plynovou elektrárnu na Filipínách

Nadrozměrné kontejnery určené pro osazení transformátorů a dalších zařízení pro plynovou elektrárnu na Filipínách. Veškeré vnitřní vybavení kontejneru bylo montováno ve výrobní závodu VARIEL.

Kontejnery pro přečerpávací stanice ropovodu

Speciální kontejnery určené pro nasazení za polárním kruhem. Jsou osazeny technologií pro přečerpávání ropy.

Bateriové kontejnery ISO

Bateriový kontejner je určen jako kryt velkokapacitních baterií s nedílnou klimatizační výbavou. Konstrukčně je řešený tak, že je připravený pro okamžitou instalaci elektroinstalačních rozvodů a technologických zařízení.

Protihlukové kapoty turbín

Protihlukové kapoty turbín v elektrárenských provozech. Masivní svařovaná konstrukce včetně vnějšího opláštění, zvuková izolace, vnitřní děrované opláštění. Vyráběno i ve variantě nerez.

Mobilní datová centra v kontejnerech ISO

Mobilní datové centrum v kontejneru je alternativou ke klasickým kamenným datovým centrům a pomáhá zákazníkům přizpůsobit ICT technologie aktuálním požadavkům a podnikání. Díky modulární koncepci lze mobilní datové centrum snadno začlenit do ICT zákazníka a v krátké době zprovoznit bezpečné řešení včetně plného vybavení ICT.

Klíčové vlastnosti:

  • Standardizované kontejnery ISO 1CC, 1AA (dle ISO668)
  • Vhodné pro instalaci ICT do výkonu 10 kW/rack včetně blade technologie
  • Pohodlný přístup k ICT rackům z obou stran (posuvný systém racků)
  • Společný přístupový prostor pro všechny buňky s únikovým východem
  • Zcela integrovaný klimatizační systém – součástí každé buňky včetně venkovních jednotek – nevyžaduje montáž na místě

Kontejnery ISO pro těžbu kryptoměny

Kontejner ISO 1CC je určen k uložení technologie pro těžbu kryptoměny (bitcoinu). Posílání Bitcoinu probíhá přes open source P2P síť, která jednotlivými transakcemi automaticky vytváří tzv. uzly. Tato „elektronická spojení“ se ukládají do tzv. blockchainu, tedy jakési virtuální účetní knihy. V této knize jsou veškeré transakce zaznamenány a jsou veřejně přístupné. Záznamy nelze mazat ani nijak upravovat. Jedná se tudíž o přelomovou technologii, která pravděpodobně najde uplatnění i v dalším odvětví.

Antarktida - polární stanice z kontejnerů VARIEL

Výzkumná polární stanice na Antarktidě – vyrobena ze 134 celosvařovaných ocelových kontejnerů VARIEL.

Kontaktujte nás

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat pro sestavení individuální nabídky.