Variel - akciová společnost

Variel, a. s. - Český jazyk Variel, a. s. - العربية Variel, a. s. - Deutsch Variel, a. s. - English Variel, a. s. - Español Variel, a. s. - Français Variel, a. s. - Русский

O společnosti

VARIEL, akciová společnost je firmou s více než padesátiletou tradicí. Výrobní závod vznikl ve Zruči nad Sázavou v roce 1964 jako odštěpný závod Montážního podniku spojů Praha. Firma uspokojovala potřeby spojů v oblasti velkoprostorových obalů a krytů technologií. 

Původně se jednalo o technologické domky. Tyto, samozřejmě v pozměněné podobě, zůstaly součástí sortimentu až do dneška. V 80. letech byly postupně doplněny technologickými kontejnery, určenými především pro zástavby telekomunikačních technologií. Od druhé poloviny 90. let jsou technologické a speciální kontejnery hlavními položkami výrobního programu společnosti. 

Nejznámějšími výrobky v celé České republice však bezpochyby zůstávají telefonní hovorny, které v roce 1993 zvítězily ve výběrovém řízení SPT TELECOM a které o rok později získaly ocenění CZECH MADE a sklolaminátové poštovní schránky dodávané České poště.  

Společnost je držitelem certifikátů ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001, AQAP 2110, velkého svářečského průkazu, osvědčení o aprobaci podniku pro výrobu a opravy kontejnerů ISO řady 1 a osvědčení o přístupu k utajovaným informacím.   

Firma je situována na okraji města Zruč nad Sázavou přibližně 60 km jihovýchodně od Prahy, 5 km od dálnice D1 (spojující Prahu s Brnem). Do společnosti je z blízkého nádraží zavedena vlastní železniční vlečka. 

V akciové společnosti pracuje přibližně 150 zaměstnanců. Firma vlastní výrobní provozy, kterými jsou velká zámečnická hala, hala pro přípravu materiálu s počítačově řízenými stroji na dělení, děrování a tvarování materiálu, lakovna s moderními lakovacími boxy, prášková lakovna, tryskací box pro předúpravu materiálu, laminovna se zařízením pro výrobu sklolaminátů technologiemi injektáže a navíjení, montážní hala a pomocné dílny, např. truhlárna a obrobna. Pro vývoj nových výrobků má firma vlastní vývojová a konstrukční pracoviště.        

VÝROBNÍ PROGRAM SPOLEČNOSTI

Hlavní položku výrobního sortimentu VARIEL, a. s. představují technologické kontejnery. Jsou využívány jako kryty telekomunikačních ústředen, technologií GSM a radiokomunikačních sítí, jako stanice pro satelitní spojení, stanice pro leteckou navigaci, stanice pro monitorování ovzduší ap.

Od roku 2004 se společnost zabývá vývojem a výrobou různých typů vojenských kontejnerů určených pro armády NATO. Jedná se o kontejnery ISO řady 1 v různých provedeních – např. sanitární buňka, varna a výdejna stravy, nádrž pitné vody, septik, chladírenský, skladový aj.

Sortiment doplňuje řada technologických domků určených pro instalaci různých technologií – například pro sdělovací a zabezpečovací techniky na drahách, kryty regulačních stanic plynu, pro stanice katodové ochrany plynovodů, pro telefonní rozvaděče apod.

VARIEL, a. s. je schopna realizovat zakázky i v oblasti obytných (kancelářských) kontejnerů a zcela atypických objektů. Součástí sortimentu společnosti jsou také mobilní kontejnery, jejichž podstatnou výhodou je možnost přepravy za osobním automobilem. Vyrábí se v různých modifikacích, např. jako kancelář, koupelna, WC, obytný atd.

VARIEL, a. s. se zabývá rovněž výrobou anténních stožárů pro použití v oblasti radiokomunikací a mobilních telekomunikačních sítí a různých typů ocelových konstrukcí.  Zakázky je společnost schopna realizovat včetně montáže na místě v tuzemsku i v zahraničí.

V oblasti výroby sklolaminátových dílů realizuje společnost kromě výroby dětských skluzavek, listovních schránek a komponentů pro vlastní výrobky také specializované zakázky, jako např. kapotážní díly pro autobusy a nákladní automobily. Vysoce specializovanými výrobky se firma prezentovala při výrobě krytů antén televizních vysílačů na Černé Hoře, Na Královej Hoľi, vysílači Praděd a především na žižkovském vysílači v Praze.

V roce 2007 společnost rozšířila své aktivity do oboru kolejových vozidel. Její výrobní program se rozrostl o kompozitové kabiny tramvají, sendvičové střechy a další komponenty. Unikátní technologie navíjení sklolaminátu umožňuje společnosti realizovat dodávky samonosných kompozitových skeletů hromadných dopravních prostředků.

Výrobní program VARIEL, a. s. doplňují komponenty městského mobiliáře, které představují ucelený komplet výrobků od přístřešků pro zastávky, přes reklamní a informační panely až po nadstandardní prodejní stánky.  Firma dodává na český trh rovněž speciální bezobslužné toalety.

 

Strojní vybavení společnosti


Stáhnout v PDF

Novinky

03.06. 2015

Pálení na CNC stroji TruLaser Tube 7000

Vážení zákazníci, dovolujeme si Vás upozornit, že jsme v minulých týdnech uvedli do provozu nové moderní strojní CNC... Více »

29.05. 2015

Strojní vybavení 2015

Aktualizováno strojní vybavení společnosti. Najdete ho v sekci Produkty, Dokumenty nebo na hlavní stránce. Více »

06.02. 2015

GibbsCAM

K programování CNC obráběcích strojů používáme GibbsCAM. Rodina produktů GibbsCAM podporuje úplnou škálu obráběcích strojů od základních frézovacích soustružnických center... Více »

Archiv novinek »
EU THE EUROPEAN REGIONAL DEVELOPMENT FUND AND THE MINISTRY OF INDUSTRY AND TRADE OF THE CZECH REPUBLIC SUPPORT INVESTMENT IN YOUR FUTURE
© 2006 - 2019 VARIEL a. s.
Vyrobilo Bigstudio.cz